amator belgesi

AMATÖR BALIKÇI BELGESİ NEDİR-NEREDEN ALINIR-FİYATI NE KADARDIR :
Amatör balıkçı belgesi nereden alınır, Balık tutmak için hangi belge gerekir, Balık tutmak için hangi belge lazım, Sertifikasız balık tutma cezası ne kadar, Belgesiz balık tutma cezası ne kadar, Amatör balıkçı belgesi almak için gerekli evraklar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanının yeni açıklamlaraı ile, Su Ürünleri Kanun Tasarısı’nın yasalaşması ile birlikte 18-60 yaş arası amatör balıkçıların izin veya belge almadan balık tutanlara 200 lira ceza ödeyecekleri açıklandı.Taslağa göre artık hobi olarak balık tutmak isteyenler Tarım Bakanlığı’ndan izin almak zorunda. İzinsiz ve belgesiz oltayla balık tutanlarsa 200 lira ceza ödeyecek.
Peki Bu amatör balıkçılık belgesi nereden nasıl alınır ve fiyatı ne kadardır. Biz araştırdık ve çok pahalı olmadığını gördük fakat belge için biraz uğraşmak lazım. Amatör Balıkçılık belgesi il ilçe tarım müdürlüklerinden alabilirler.Fiyatı 20 Tl dir

Amatör Balıkçı Belgesi almak için gerekli belgeler:

1. 1 adet İkametgah ( Bölgeye göre değişmekte, bazen istemiyorlar )
2. 1 adet Nüfus Cüzdanı Sureti ya da fotokopisi
3. 2 Adet Resim
4. 20 TL ( Bölgeye göre fiyat değişir )

Amatör Balıkçılık belgesi il ilçe tarım müdürlüklerinden alınmaktadır.
Eğer orman içi sularda avlanacaksanız gerekli olan bir belge var oda zorunlu alınması ve bulundurulması gerekir.

yeni amator balıkçılık belgesiOrman içi sularda avlanma izin belgesi.bu belge 50 ytl karşılığında bir avlanma dönemi boyunca kullanlır ve ii çevre orman müdürlüklerinden alınır.
Bu belgede şuna dikkat etmek gerekir orman içi sularda balık avlayacaksanız orman bölge müdürlükleri değil il çevre ve orman müdürlüklerinden alınır.
Gerekli belgeler : orman içi sularda avlanma izin belgesini istedediğinize dair bir dilekçe, nufüs cüzdanı fotokopisi, 1 fotoğraf ve verecekleri hesaba yatırılmış 50 tl nin dekontu.

Denize tekne veya bot ile açıldığınız zaman ise sarı kağıt dedikleri tekneden avlanmanızı sağlıycak belge gerekir.Tarım ve köy işleri bölge müdürlüklerinden 35 tl ye alabilirsiniz bu belgeyi yanınızda resim ve evraakları bulundurun.

Amatör balıkçı belgesi herhangi bir İlçe Tarım Müdürlüğünden alabilirsiniz. Örnek olarak size Büyükçekmece İlçe Tarım Müdürlüğü’ü tarif edeyim. E5′ten giderken Avcılar ve Beylikdüzü’nü geçtükten sonra Gürpınar kavşağından giriyorsunuz (Kaya Ramada oteli ve TÜYAP var, onları geçmeden önceki kavşak), Gürpınar’a devam ediyorsunuz, 2. döner kavşaktan sonra sağda Büyükçekmece İlçe Tarım Müdürlüğünü görürsünüz.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ve bir resim bir de 20 TL lazım, zemin katta su ürünleri bölümünden hemen veriyorlar. Yeni belgeler 4 yıl geçerliymiş. Belgeyle birlikte sirkülerin güncel bir özetini de veriyorlar, önlü arkalı bir A4 sayfa

Türk vatandaşlarının amatör balıkçılık yapmaları ile ilgili kanun şöyle
MADDE 3- (1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, Denizlerde ve iç sularda amatör (sportif) amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen 37/2 numaralı sirküler ile getirilen
yasak, sınırlama ve sorumluluklara uymak şartıyla amatör balıkçılık yapabilirler. Bu kişilere
müracaatları halinde, veriliş tarihinden itibaren iki yıl geçerli olmak üzere, il ve ilçe
müdürlüklerince “Amatör Balıkçı Belgesi” verilir. Bu belgenin alınması veya avcılık sırasında
bulundurulması zorunlu değildir.
(2) Gönüllü amatör balıkçılık kuruluşları, üyelerinin belge alma işlemini topluca
yaptırabilirler.
(3) Amatör Balıkçı Belgesi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde amatör balıkçılık
avcılığına izin verilen her yerde geçerlidir. Belgenin kaybı halinde beyan üzerine yenisi
verilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz